Informacyjny serwis samorządowy Jedlnia24
Strona Główna Artykuły Blog Jerzego Chrzanowskiego KontaktKwiecień 24 2014 14:25:06
Nawigacja
Strona Główna
Wiadomości samorządowe
Artykuły
Rada Gminy
Wójt Gminy
Inwestycje od 2011
Fundusz sołecki
Honorowi Obywatele Gminy
Kontakt
Ostatnie Artykuły
Jedlnia.pl: "Bajer J...
Bombardowanie niepro...
XXXV Sesja Rady Gminy
Relacja z uroczysteg...
Oświadczenie do słów...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wójt na blogu o kolejnej kompromitacji Przewodniczącego Kuropieski
Na blogach

Aby przeczytać nowy wpis wójta nt. ostatniej sesji kliknij TU.

Skandaliczne zachowanie przewodniczącego Kuropieski
Wiadomości samorządowe

Zachęcamy do obejrzenia filmu z dzisjeszej sesji Rady Gminy:

Komentarz na blogu Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU

Prokurator IPN ma wątpliwości co do prawdziwości oświadczenia lustracyjnego radnego Bogdana Sikory z „Uczciwych na start”
Na blogach

Komentarz w tej sprawie na blogu radnego Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Wójt Piotr Leśnowolski upublicznia w BIP karty płac kadry kierowniczej
Wiadomości samorządowe

Wójt Piotr Leśnowolski upublicznił w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy karty płac kadry kierowniczej. Aby przeczytać co wójt pisze w tym temacie na swoim blogu - kliknij TU, komentarz radnego Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Kilka słów po XLIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy
Na blogach

Minęło już kilka dni od ukazania się na stronie internetowej Urzędu Gminy filmu z ostatniej sesji, która odbyła 26 marca. Kilka słów komentarza. Oglądając nagranie mogliście Państwo sami przekonać się jak „merytoryczna i rzeczowa” była to „dyskusja”. Po kilku godzinach „bicia piany” przez przewodniczącego i jego popleczników zabrałem głos, żeby zakończyć tę bezproduktywną gadaninę. Po wypowiedzeniu kilku słów przewodniczący Kuropieska usiłował w chamski sposób odebrać mi głos, podobnie zresztą było na poprzedniej sesji. Może przewodniczący Kuropieska w ten sposób chce leczyć swoje kompleksy, w które może wpadać po słowach chociażby pani sołtys ze swojego okręgu, które powiedziała mu (nie pierwszy raz) prosto w twarz pod koniec sesji? Mam nadzieję, że przewodniczący weźmie sobie do serca słowa sołtys z ponad 20 letnim stażem, bo mieszkańcy Siczek i Antoniówki z całą pewnością rozliczą swojego radnego w najbliższych wyborach. Najśmieszniejsze jest to, że pan Kuropieska zasugerował, odnosząc się do zwracającej mu uwagę pani sołtys, czy nie jest „podstawiona”. Cokolwiek miałoby to oznaczać, ale jeśli przez kogoś może być podstawiona sołtys z 24 letnim stażem, to przez mieszkańców sołectwa, którzy przez tyle lat obdarzają ją zaufaniem. Natomiast przez kogo byli podstawieni dwaj anonimowi komentatorzy, którzy chamsko i bezpodstawnie wypisywali na mnie farmazony w lokalnym tabloidzie to łatwo się domyślić. Przy okazji chciałem oświadczyć wszystkim tym podstawionym komentatorom, że od prawie 3 miesięcy nie czytam żadnych komentarzy, bo po prostu nie ma sensu zwracać nawet uwagę na zazdrosnych, zakompleksionych i nienawistnych ludzi…

Druga sprawa to uchwała w sprawie funduszu sołeckiego. Projekt uchwały zawierał błąd w podstawie prawnej. Tylko tyle i aż tyle. Należało to zwyczajnie  poprawić. Uchwałę z błędem wojewoda wcale nie musi unieważnić, ale wskazuje do poprawienia na najbliższej sesji, czego przykładem jest uchwała o moje odwołanie z grudnia 2013 roku. Zawierała ona błędy wnioskodawców i została poprawiona na wniosek wojewody, a nie unieważniona. Robienie więc jakiejś wielkiej afery z błędu w uchwale to już zwykła kampania wyborcza. Nic by się nie stało, choć oczywiście tego błędu nie powinno być, a już groteskowe jest przypisywanie komuś zasług, że przez poprawienie zdania coś się uratowało.

Muszę się również odnieść do obsługi prawnej. Będąc przewodniczącym nie miałem żadnych problemów z obsługą prawną. Pani prawnik, zarówno poprzednia jak i obecna, były w piątki. Moje dyżury nie odbywały się  tylko dwie godziny w poniedziałek, jak to ma miejsce obecnie, ale byłem dyspozycyjny cały tydzień. Pan Kuropieska skrócił nawet swój oficjalny dyżur dla mieszkańców (odbywający się co 2 tygodnie) i trwa on teraz 2 godziny.

Najważniejsze z ostatniej sesji jest to, że przeszły wszystkie zmiany w budżecie dotyczące inwestycji. Cieszy fakt, że są środki na projekt oczyszczenia zalewu. Jak będzie projekt, to dużo łatwiejsze może być już pozyskanie środków unijnych, czy innych zewnętrznych, na realizację tego projektu. Przez wiele lat mówiono, że „coś trzeba zrobić z zalewem”. Wójt Piotr Leśnowolski, jako jedyny z tego mówienia przeszedł do czynów. Za uchwałą dokonującą zmiany w budżecie głosowali następujący radni: Katarzyna Baran, Beata Frączek, Maciej Frączek, Krzysztof Karcz, Renata Solecka, Marzena Wiosna-Michałek i ja.

Radny Gminy

Jerzy Chrzanowski

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Jedlnia-Letnisko
Ogłoszenia

Nie ma planów likwidacji funduszu sołeckiego i kilka innych spraw…
Na blogach

Nowy wpis Jerzego Chrzanowskiego na blogu, m.in.: o funduszu sołeckim i nowym programie unijnym realizowanym w naszej gminie. Aby przejść bezpośrednio do wpisu należy klinkąć tu.

Relacja filmowa z XLIII Sesji Rady Gminy Jedlnia-Letnisko
Wiadomości samorządowe
Stanowisko Wójta Piotra Leśnowolskiego ws. budżetu gminy na 2014 rok
Wiadomości samorządowe

Jedlnia.pl: Wczoraj (11 lutego) podczas sesji Rady Gminy nie przyjęto poprawek do budżetu na 2014 rok. Teraz opracowaniem dokumentu zajmie się Regionalna Izba Obrachunkowa. Przedstawiamy stanowisko Wójta Piotra Leśnowolskiego w tej sprawie.

Wójt na blogu o budżecie na 2014 rok
Na blogach

"Pani radna Pasek po raz kolejny okazała się tak niekompetentna w dyskusji nad budżetem, że jakakolwiek polemika na ten temat nie miała sensu. Trudno jest bowiem dyskutować na temat budżetu z kimś kto w stopniu podstawowym nie rozumie zasad ekonomii." - pisze na swoim blogu wójt Piotr Leśnowolski. Aby przeczytać cały wpis dotyczący tego, co działo się na Radzie Gminy w dniu 11 lutego należy kliknąć TU.

Nadinterpretacje jedlnia.org… jak zwykle
Na blogach

Nadinterpretacje jedlnia.org… jak zwykle - nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Copyright ©: Jedlnia24.pl 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie