Informacyjny serwis samorządowy Jedlnia24
Strona Główna Artykuły Blog Jerzego Chrzanowskiego KontaktSierpień 31 2014 04:12:42
Nawigacja
Strona Główna
Wiadomości samorządowe
Artykuły
Rada Gminy
Wójt Gminy
Inwestycje od 2011
Fundusz sołecki
Honorowi Obywatele Gminy
Kontakt
Ostatnie Artykuły
Jedlnia.pl: "Bajer J...
Bombardowanie niepro...
XXXV Sesja Rady Gminy
Relacja z uroczysteg...
Oświadczenie do słów...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dożynki Gminne 2014
Ogłoszenia

Zagra m.in. zespół Jambo Africa:

Od początku rządów wójta Leśnowolskiego poprawia się stan finansów gminy
Wiadomości samorządowe

Lata rządów byłego wójta Dariusza Rzeczkowskiego wspieranego przez radnych z komitetu "Uczciwi na start" doprowadziły naszą gminę do olbrzymiego zadłużenia. Wyprzedawano majątek gminny, zaciągano nowe kredyty i jednocześnie wypłacano sobie gigantyczne nagrody. Wójt Piotr Leśnowolski od początku swojej skróconej kadencji czyni starania na rzecz poprawy stanu finansów naszej gminy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sprawozdaniem finansowym opublikowanym na stronie Urzędu Gminy - kliknij TU.

Radny Sikora z Sadkowa – kolejny „uczciwy na start” przed sądem…
Na blogach

Nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Dużo się dzieje - nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego
Na blogach

Aby przeczytać nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego, na temat tego co się dzieje w naszej gminie należy kliknąć TU.

Ważna inwestycja - rozbudowa oczyszczalni ścieków
Na blogach

Od roku w naszej gminie jest realizowana niezwykle ważna, strategiczna inwestycja - rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z przebudową istniejącej. Ta kosztowna inwestycja jest w 75% finansowana ze środków unijnych, które zostały pozyskane przez wójta Piotra Leśnowolskiego i jego współpracowników. Rozbudowa z przebudową oczyszczalni pozwoli na przyłączenie wszystkich gospodarstw domowych z gminy Jedlnia-Letnisko do systemu kanalizacyjnego naszej gminy, bez konieczności wysyłania ścieków do innych gmin, w tym Radomia. Całkowity koszt zadania wynosi 4 765 828,61 zł.  Gmina  uzyskała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji tj. 2 905 993,05 zł. 25% musi być jednak finansowane ze własnych środków przeznaczanych na inwestycje, jednak rozbudowa oczyszczalni i budowa kanalizacji jest sprawą priorytetową. Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat inwestycji na blogu wójta Leśnowolskiego - kliknij TU. Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków to przemyślane działanie długofalowe. Choć może to nie jest inwestycja spektakularna, bo niewidoczna na co dzień, ale niezwykle ważna z punktu widzenia poprawy jakości życia mieszkanców gminy Jedlnia-Letnisko. 

Jedlnia.pl: W środę rozgrywki sportowe o Puchar Wójta!
Wiadomości samorządowe
Kondolencje
Ogólne
Złej woli Tadeusza Kuropieski ciąg dalszy...
Wiadomości samorządowe

W związku ze zwołaniem w dniu dzisiejszym sesji na jutro, radni Klubu Wspólnoty złożyli w Biurze Rady Gminy pismo następującej treści: 

 

 

Jedlnia-Letnisko, 2014-05-29

 

 

Przewodniczący Rady Gminy

Tadeusz Kuropieska

 

W imieniu radnych – wnioskodawców wniosku o odwołanie Pana z funkcji przewodniczącego Rady Gminy wycofujemy ww. wniosek oraz wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy z powodu elementarnego nieprzestrzegania przez Pana zasad współżycia społecznego.

Jedną z wnioskodawców jest radna Marzena Wiosna-Michałek, przewodnicząca Klubu Radnych Wspólnoty. Radna Marzena Wiosna-Michałek jest czynnym zawodowo lekarzem, pełniącym dyżury w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Doskonale Pan wiedział, że w piątek – 30 maja – radna Marzena – Wiosna absolutnie nie może uczestniczyć w sesji Rady Gminy, gdyż taką informację złożyła Panu w stosownym czasie. Złośliwość i polityczne wyrachowanie, jakim widocznie Pan się kierował, spowodowało, że wniosek, który leżał w Biurze Rady Gminy od piątku – 23 maja, został przez Pana rozpatrzony dopiero dziś, tj. 29 maja i zwołał Pan sesję na jutro – 30 maja. To tylko dobitnie świadczy, o słuszności naszego wniosku o Pana odwołanie. Nie chce Pan współpracować z radnymi, nie jest Pan w stanie zrozumieć, że w niektórych dniach lekarz medycyny jest w pierwszej kolejności zobligowany do służby na rzecz osób potrzebujących i nie może swobodnie dysponować swoim czasem. Jeżeli od dnia 23 maja do 30 maja jedynym dniem, w którym radna Marzena Wiosna-Michałek nie mogła uczestniczyć w sesji jest właśnie 30 maja, i w tym dniu  zwołuje Pan sesję,  to jest to z Pana strony jawną perfidią i złośliwością.

Wobec wycofania przez nas wniosku o odwołanie Pana z funkcji Przewodniczącego oraz wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, zwoływanie jutrzejszej sesji Rady Gminy staje się bezprzedmiotowe.  

Podpisali radni:

Katarzyna Baran

Beata Frączek

Marzena Wiosna-Michałek

Jerzy Chrzanowski 

7 radnych wnioskuje o zwołanie nadzwyczajnej sesji i odwołanie Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego Rady Gminy
Wiadomości samorządowe

W związku z kompromitującym całą Radę Gminy kontrowersyjnym i nieeleganckim zachowaniem przewodniczącego Tadeusza Kuropieski na kilku ostatnich sesjach Rady Gminy i brakiem perspektyw na poprawę zachowania, został dziś złożony w Biurze Rady Gminy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, na której ma być rozpatrzony wniosek o odwołanie radnego Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. Poniżej uzasadnienie do wniosku:


 

Jedlnia-Letnisko, 2014-05-15

 

 

 

 

 

Rada Gminy Jedlnia-Letnisko

 

 

 

My, niżej podpisani radni występujemy z wnioskiem do Rady Gminy o odwołanie radnego Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego Rady Gminy.

 

Uzasadnienie

 

W naszej opinii przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kuropieska jest osobą, która swoim zachowaniem wygenerowała atmosferę konfliktu w Radzie Gminy obecnej kadencji. Konflikt ten pogłębił się za sprawą pana radnego Kuropieski od czasu jak został wybrany na funkcję przewodniczącego. Pan przewodniczący Kuropieska wielokrotnie od początku sprawowania swojej funkcji zachowuje się na sesji arogancko w stosunku do radnych, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy, a szczególnie w stosunku do kobiet, co pogrąża pana radnego Kuropieskę nie tylko jako przewodniczącego, ale i jako kulturalnego mężczyznę.

 

Ambicje polityczne pana Kuropieski przerastają go na jego funkcji, która wymaga współpracy z radnymi, ale także i wójtem. Złośliwości ze strony pana przewodniczącego w stosunku do wójta i Urzędu Gminy absolutnie zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organów gminy, a konflikt wprowadzony przez pana przewodniczącego nie jest podyktowany interesem gminy i jej mieszkańców, ale kampanią polityczną pana Kuropieski.

 

Sposób prowadzenia obrad jest porażająco nieprofesjonalny, na sesjach panuje chaos, bałagan, pan przewodniczący Kuropieska uniemożliwia radnym wypowiedzenie się w kwestiach ważnych dla gminy, co jest niebywałym skandalem. Przed tym jak pan przewodniczący Kuropieska zaczął sprawować swoją funkcję, owszem, był konflikt w Radzie, ale radni zawsze mogli zabrać głos i przedstawić swoje stanowisko w sprawach dotyczących gminy. Uważamy, że pan radny Kuropieska nie potrafi sprawować tej odpowiedzialnej funkcji.

 

Zachowanie na sesjach pana radnego Kuropieski nie od dziś jest kontrowersyjne. W artykule „Z optymizmem w 2010 rok - rozmowa z Wójtem Gminy Jedlnia-Letnisko” na stronie Urzędu Gminyówczesny wójt gminy Dariusz Rzeczkowski, traktuje postępowanie pana radnego Kuropieski jako „element folkloru na Sali Rady Gminy”. Patrząc na 3 lata tej kadencji trudno się ze stwierdzeniem byłego wójta nie zgodzić, podobnie jak trudno nie zgodzić się ze słowami wypowiedzianymi przez jedną z pań Sołtysek, która nazwała pana radnego Kuropieskę wprost kabareciarzem. My jako radni chcemy na sesjach zajmować się sprawami gminy i nie chcemy uczestniczyć w „kabarecie pana Kuropieski”.  

 

Indywidualny charakter pana przewodniczącego Kuropieski, nieumiejętność współpracy w zespole, wielokrotne niezrozumienie przepisów prawa, lekceważenie obowiązków – to wszystko pozwala stwierdzić, że pan radny Kuropieska nie powinien zasiadać w prezydium Rady Gminy, ani być jej przewodniczącym.

 

Mając powyższe na uwadze, wnioskujemy o odwołanie radnego Tadeusza Kuropieski z funkcji przewodniczącego  Rady Gminy i zwracamy się z prośbą do wszystkich radnych o poparcie naszego wniosku. 

Podpisali Radni Gminy Jedlnia-Letnisko:

Baran Katarzyna,

Bocheńska Mariola,

Chrzanowski Jerzy,

Frączek Beata,

Karcz Krzysztof,

Solecka Renata,

Wiosna-Michałek Marzena

 

 

Arogancji w wykonaniu Tadeusza Kuropieski ciąg dalszy....
Wiadomości samorządowe


Zachęcamy do obejrzenia filmu z ostatniej sesji Rady Gminy. W cz. 3 można zobaczyć kolejny spektakl arogancji w wykonaniu przewodniczącego Kuropieski. 

XLVII Sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko cz. 1

XLVII Sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko cz. 2

XLVII Sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko cz. 3

Zaproszenie
Wiadomości samorządowe
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Copyright ©: Jedlnia24.pl 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie