Informacyjny serwis samorządowy Jedlnia24
Strona Główna Artykuły Blog Jerzego Chrzanowskiego KontaktWrzesień 18 2014 03:38:25
Nawigacja
Strona Główna
Wiadomości samorządowe
Artykuły
Rada Gminy
Wójt Gminy
Inwestycje od 2011
Fundusz sołecki
Honorowi Obywatele Gminy
Kontakt
Ostatnie Artykuły
Jedlnia.pl: "Bajer J...
Bombardowanie niepro...
XXXV Sesja Rady Gminy
Relacja z uroczysteg...
Oświadczenie do słów...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Były wójt gminy i jego zastępczyni przestępcami... Dariusz Rzeczkowski i Iwona Pronobis prawomocnie skazanymi w rozprawie karnej.
Wiadomości samorządowe

Były wójt gminy Dariusz Rzeczkowski i jego zastępczyni Iwona Pronobis okazali się przestępcami prawomocnie skazanymi w rozprawie karnej. Dziś Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyroki skazujące wobec byłych włodzarzy gminy. Nie mogą brać udziału w najbliższych wyborach. Więcej o sprawie napisały:

Echo Dnia: kliknij tu

Gazeta Wyborcza: kliknij tu

Ogłoszenie Stowarzyszenia Jedlnia-Dzieciom
Ogłoszenia

Wiceprezes Stowarzyszenia Jedlnia-Dzieciom, pani Monika Ciupińska, umieściła na swoim facebooku plakat, który publikujemy:

Kuropieska - ciężki przypadek...
Na blogach

Nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Dożynki Gminne 2014
Ogłoszenia

 

 

Od początku rządów wójta Leśnowolskiego poprawia się stan finansów gminy
Wiadomości samorządowe

Lata rządów byłego wójta Dariusza Rzeczkowskiego wspieranego przez radnych z komitetu "Uczciwi na start" doprowadziły naszą gminę do olbrzymiego zadłużenia. Wyprzedawano majątek gminny, zaciągano nowe kredyty i jednocześnie wypłacano sobie gigantyczne nagrody. Wójt Piotr Leśnowolski od początku swojej skróconej kadencji czyni starania na rzecz poprawy stanu finansów naszej gminy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sprawozdaniem finansowym opublikowanym na stronie Urzędu Gminy - kliknij TU.

Radny Sikora z Sadkowa – kolejny „uczciwy na start” przed sądem…
Na blogach

Nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego - kliknij TU.

Dużo się dzieje - nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego
Na blogach

Aby przeczytać nowy wpis na blogu Jerzego Chrzanowskiego, na temat tego co się dzieje w naszej gminie należy kliknąć TU.

Ważna inwestycja - rozbudowa oczyszczalni ścieków
Na blogach

Od roku w naszej gminie jest realizowana niezwykle ważna, strategiczna inwestycja - rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z przebudową istniejącej. Ta kosztowna inwestycja jest w 75% finansowana ze środków unijnych, które zostały pozyskane przez wójta Piotra Leśnowolskiego i jego współpracowników. Rozbudowa z przebudową oczyszczalni pozwoli na przyłączenie wszystkich gospodarstw domowych z gminy Jedlnia-Letnisko do systemu kanalizacyjnego naszej gminy, bez konieczności wysyłania ścieków do innych gmin, w tym Radomia. Całkowity koszt zadania wynosi 4 765 828,61 zł.  Gmina  uzyskała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji tj. 2 905 993,05 zł. 25% musi być jednak finansowane ze własnych środków przeznaczanych na inwestycje, jednak rozbudowa oczyszczalni i budowa kanalizacji jest sprawą priorytetową. Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat inwestycji na blogu wójta Leśnowolskiego - kliknij TU. Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków to przemyślane działanie długofalowe. Choć może to nie jest inwestycja spektakularna, bo niewidoczna na co dzień, ale niezwykle ważna z punktu widzenia poprawy jakości życia mieszkanców gminy Jedlnia-Letnisko. 

Jedlnia.pl: W środę rozgrywki sportowe o Puchar Wójta!
Wiadomości samorządowe
Kondolencje
Ogólne
Złej woli Tadeusza Kuropieski ciąg dalszy...
Wiadomości samorządowe

W związku ze zwołaniem w dniu dzisiejszym sesji na jutro, radni Klubu Wspólnoty złożyli w Biurze Rady Gminy pismo następującej treści: 

 

 

Jedlnia-Letnisko, 2014-05-29

 

 

Przewodniczący Rady Gminy

Tadeusz Kuropieska

 

W imieniu radnych – wnioskodawców wniosku o odwołanie Pana z funkcji przewodniczącego Rady Gminy wycofujemy ww. wniosek oraz wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy z powodu elementarnego nieprzestrzegania przez Pana zasad współżycia społecznego.

Jedną z wnioskodawców jest radna Marzena Wiosna-Michałek, przewodnicząca Klubu Radnych Wspólnoty. Radna Marzena Wiosna-Michałek jest czynnym zawodowo lekarzem, pełniącym dyżury w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Doskonale Pan wiedział, że w piątek – 30 maja – radna Marzena – Wiosna absolutnie nie może uczestniczyć w sesji Rady Gminy, gdyż taką informację złożyła Panu w stosownym czasie. Złośliwość i polityczne wyrachowanie, jakim widocznie Pan się kierował, spowodowało, że wniosek, który leżał w Biurze Rady Gminy od piątku – 23 maja, został przez Pana rozpatrzony dopiero dziś, tj. 29 maja i zwołał Pan sesję na jutro – 30 maja. To tylko dobitnie świadczy, o słuszności naszego wniosku o Pana odwołanie. Nie chce Pan współpracować z radnymi, nie jest Pan w stanie zrozumieć, że w niektórych dniach lekarz medycyny jest w pierwszej kolejności zobligowany do służby na rzecz osób potrzebujących i nie może swobodnie dysponować swoim czasem. Jeżeli od dnia 23 maja do 30 maja jedynym dniem, w którym radna Marzena Wiosna-Michałek nie mogła uczestniczyć w sesji jest właśnie 30 maja, i w tym dniu  zwołuje Pan sesję,  to jest to z Pana strony jawną perfidią i złośliwością.

Wobec wycofania przez nas wniosku o odwołanie Pana z funkcji Przewodniczącego oraz wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, zwoływanie jutrzejszej sesji Rady Gminy staje się bezprzedmiotowe.  

Podpisali radni:

Katarzyna Baran

Beata Frączek

Marzena Wiosna-Michałek

Jerzy Chrzanowski 

Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Copyright ©: Jedlnia24.pl 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie